אוננות: חקירה של יתרונות פיזיים ופסיכולוגיים

אוננות: חקירה של יתרונות פיזיים ופסיכולוגיים

מספר מילים 424

אוננות מוגדרת כגירוי פיזי של איברי המין של האדם לצורך עוררות מינית והנאה. זהו תרגול נפוץ וצורה של הנאה עצמית הנחשבת בדרך כלל כהתנהגות נורמלית ובריאה. ההיסטוריה של אוננות משתרעת אחורה לימי קדם, עם תיאורים של זה נמצא ביצירות אמנות מיוון העתיקה ורומא. בעידן המודרני, אוננות הפכה לצורה בריאה של חקירה וביטוי עצמי, ויכולה להוביל ליתרונות פיזיים ופסיכולוגיים רבים.

מהי אוננות?
ההגדרה המדעית של אוננות היא גירוי עצמי של הגוף שלך להנאה מינית או עוררות. זה יכול להיעשות עם או בלי שימוש בצעצועי מין או אביזרים. אוננות יכולה לערב את אזור איברי המין של אדם, אזורים ארוגניים אחרים, או באמצעות ידיהם או חפציהם. אוננות יכולה להיעשות לבד או כחלק מפעילות מינית עם בן זוג.

לאוננות יש היסטוריה ארוכה שניתן לייחס אותה לתרבויות העתיקות. התיאורים המוקדמים ביותר של אוננות ניתן למצוא ביצירות אמנות מיוון העתיקה ורומא. למרות שלא נדון בגלוי בחברות מסוימות, אוננות כבר מתורגל באופן פעיל במשך מאות שנים.

יתרונות פיזיים ופסיכולוגיים
אוננות יכולה להועיל הן לרווחה הפיזית והן לרווחה הפסיכולוגית. מבחינה פיזית, זה יכול לעזור להפחית את המתח ולהגביר את תחושות הרפיה. זה יכול גם לסייע בשליטה טובה יותר בשרירים ולעזור להפחית או לנהל בעיות בתפקוד המיני.

womenzilla.com
מבחינה פסיכולוגית, אוננות יכולה לסייע בהפחתת מתח וחרדה, שיפור מצב הרוח ומתן תחושות של שמחה וסיפוק. זה יכול גם לשפר את הביטחון העצמי ולקדם רגשות חיוביים כלפי הגוף שלך. אוננות יכולה לספק חוויה מינית מעצימה ולאפשר לאדם לחקור את המיניות שלו.

תפיסות שגויות נפוצות
אוננות כבר מזמן נושא של תפיסות מוטעות וסטיגמה, אולם זה משתפר לאט בחברות רבות. יש עדיין תחושה של טאבו סביב התרגול, אבל רוב האנשים מאמינים שזה פעילות בריאה ורואים את זה שחרור ממתח.

בפועל, אוננות בונה אינה מובילה לנזק פיזי או פסיכולוגי ואף יכולה להועיל. חלק מהתפיסות המוטעות הנפוצות ביותר הן שאוננות עלולה להוביל לבעיות פיזיות ופסיכולוגיות כגון פוריות לקויה או התמכרות. רובם שקריים.

נשים ואוננות
שיעורי האוננות בקרב נשים וגברים משתנים, אך מחקרים מראים כי נשים נוטות פחות לעסוק בפעילויות מיניות המערבות את גופן. נשים בדרך כלל מאוננות פחות מגברים, ולעתים קרובות אינן רואות זאת באותה רמת קבלה. ניתן לייחס זאת לתפקידי המגדר המסורתיים בחברה ולהיעדר דיונים פתוחים סביב הנאה מינית נשית.

עם זאת, העמדות כלפי אוננות נשית משתפרות לאט. אוננות יכולה להיות פעילות מועילה גם לנשים; זה יכול לעזור להפחית כאבי מחזור או לספק שחרור מיני או לברוח מהלחצים של החיים.

מסקנה
אוננות היא פרקטיקה נפוצה ומבוססת מבחינה היסטורית, ששורשיה בתרבויות עתיקות. זה יכול להביא יתרונות פיזיים ופסיכולוגיים רבים, והוא יכול לספק לאדם תחושה של העצמה וחקירה. חיוני להתייחס לתפיסות מוטעות סביב התרגול, ולפתוח שיחות סביב הנאה מינית נשית על מנת לעודד קבלה של אוננות כפעילות בריאה וטבעית.

חדשות הסקס מאמרים נוספים

רמת גן: פנינה נסתרת של ישראל

כאשר חושבים על ערים בישראל, המחשבות הראשונות של רוב האנשים הן על המטרופולין השוקק של תל אביב או על היופי העתיק של ירושלים. עם זאת,…

רמת גן: פנינה נסתרת של ישראל

נערות ליווי: חברות מקצועית בעולם המודרני

בעולם החברות, נערות ליווי הפכו לחלק מכריע בחברה המודרנית. נשים מיומנות ומקצועיות אלה מספקות חברות לאנשים מכל הרקעים, וממלאות את צרכיהם ורצונותיהם בצורה מכובדת ומכבדת.…

נערות ליווי: חברות מקצועית בעולם המודרני

נערות ליווי: העולם הזוהר של בנות לוויה ברמה גבוהה

נערות ליווי היו חלק מהחברה במשך מאות שנים, קיומן בדרך כלל אפוף סודיות ומחלוקת. נשים אלה, המכונות לעתים קרובות מחזרות או מלוות, היו במשך זמן…

נערות ליווי: העולם הזוהר של בנות לוויה ברמה גבוהה